Produkt dnia
Producenci
Odzież robocza dla pracowników budowlanych - jaka będzie najlepsza?
Odzież robocza dla pracowników budowlanych - jaka będzie najlepsza?

Według obowiązujących przepisów BHP, pracownicy powinni otrzymać od pracodawcy bezpłatną odzież oraz obuwie robocze. Tę zasadę stosuje się przede wszystkim podczas pracy na otwartej przestrzeni (np. budowa) ze względu na możliwość zabrudzenia lub zniszczenia poszczególnych elementów ubioru. Jednak, jaka odzież robocza dla pracowników budowlanych będzie najlepsza? Przedstawiamy praktyczne porady i wskazówki. 

 

Jakie kryteria powinna spełniać odzież robocza dla pracowników budowlanych? 

Odzież robocza powinna spełniać niezbędne kryteria komfortu, bezpieczeństwa oraz ochrony przy wykonywanych pracach. Poszczególne elementy ubioru muszą być przystosowane do wymagań pracowników. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na obecne certyfikaty oraz normy EN. 

Prawidłowo dobrana odzież dla pracowników budowlanych powinna być wykonana z wysokiej jakości tworzyw, posiadać praktyczne rozwiązania (np. zapinane kieszenie, wzmocnienia materiału w odpowiednich miejscach), a co najważniejsze – zapewniać swobodę ruchów i cechować się przynajmniej kilkuletnią trwałością. 

W celu zapoznania się z kompleksową ofertą wysokiej jakości ubrań zabezpieczających, warto odwiedzić stronę producenta i wybrać najciekawsze okazje m.in. spośród obuwia, rękawic BHP, środków ochrony indywidualnej, odzieży ostrzegawczej oraz maseczek ochronnych. 

Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wyboru poszczególnych elementów odzieży ochronnej? – wskazówki 

1) Buty robocze 

obuwie robocze

Buty robocze (np. sandały robocze, buty robocze sportowe) powinny być wykonane z solidnych materiałów wyróżniających się wysokim poziomem wytrzymałości oraz bezpieczeństwa. Warto, żeby w środku były stosunkowo miękkie i posiadały metalowy podnosek (ochrona stopy podczas przygniecenia ciężarem).

W ofercie GRAPIL, oprócz butów ocieplanych, znajdują się również buty gumowe zachowujące elastyczność nawet do -30°C, zgodne z ISO 20344:2011, które można użytkować przez cały rok.

Na lato proponujemy również sandały robocze, wśród których znajdują się modele z metalowymi podnoskami. Warto zadbać, aby buty robocze niezależnie od rodzaju posiadały podeszwę antypoślizgową o dobrej przyczepności, która zabezpieczy przed upadkiem w miejscu pracy. 

2) Spodnie robocze do pasa 

Spodnie robocze do pasa to doskonałe rozwiązanie dla pracowników, którzy pomimo warunków panujących na budowie chcą wyglądać estetycznie i czuć się komfortowo. Co więcej – wzmocnione kieszenie specjalną tkaniną zabezpieczają przed przebiciem ostrymi narzędziami (odpowiadają za to ryglówki wzmacniające miejsca wrażliwe na rozrywanie). 

3) Koszulka robocza 

Odblaskowa koszulka robocza T–shirt zapewnia bardzo dobrą widoczność dzięki poziomym i pionowym pasom z tyłu oraz z przodu. Dedykowana mechanikom, operatorom maszyn i urządzeń na budowie lub magazynie.   

4) Bluza dresowa 

Bluza dresowa JHK jest przeznaczona do pracy przez cały rok. Doskonale dopasowuje się do sylwetki pracownika i gwarantuje komfort użytkowania. Zazwyczaj jest wyposażona w przeszycia ściągaczy i rękawów.  

5) Kurtka robocza

kurtka robocza

Kurtka robocza to świetne rozwiązanie do pracy na chłodne dni. W zależności od rodzaju powinna być bardzo dobrze dopasowana do sylwetki, aby praca była jak najbardziej komfortowa. W ofercie renomowanych producentów można znaleźć kurtki robocze bawełniane, poliuretanowe, komplety przeciwdeszczowe, a także kurtki ocieplane. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby odzież robocza miała podwójne szwy oraz solidne ryglówki wzmacniające miejsca podatne na rozerwanie.

6) Kask ochronny 

Kask ochronny zabezpiecza głowę przed licznymi urazami. Stosuje się go w celu ochrony pracownika m.in. przed spadającymi przedmiotami. Można go używać zazwyczaj od w temperaturze -10°C do +50°C. 

7) Okulary ochronne 

Okulary ochronne są bardzo przydatne w celu zabezpieczenia oczu przed odpryskami (np. drewno, krzaki, trawa).  

8) Rękawice ochronne 

rękawice ochronne

Rękawice ochronne powinny być wykonane z grubej podszewki w części chwytnej, a co najważniejsze z materiału zapewniającego cyrkulację powietrza (zapobiega przegrzaniu się dłoni).  

9) Nakolanniki żelowe 

Nakolanniki żelowe zabezpieczają kolana przed czynnikami mechanicznymi, uderzeniami o niewielkiej sile oraz konsekwencjami upadków. Warto, żeby wyposażone były w wygodny sposób mocowania gwarantujący swobodne poruszanie się po miejscu pracy. 

Jaka odzież robocza będzie najlepsza dla pracowników budowlanych? – podsumowanie 

Odzież robocza dla pracowników budowlanych powinna być wyposażona w dużą ilość kieszeni na gwoździe, młotki oraz kombinerki, aby zawsze były pod ręką, a co najważniejsze – należy zakupić obuwie wzmacniane blachą w celu zapobiegnięcia ciężkiemu uszkodzeniu stóp. Aby prawidłowo dobrać odzież dla pracowników, warto sprawdzić ofertę renomowanego producenta i wybrać interesujące produkty lub akcesoria. 

Wybierz odzież roboczą z firmy GRAPIL – postaw na wysoką jakość materiałów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium