Darmowa dostawa
*Darmowa dostawa za zakupy od 250zł dotyczy asortymentu Centrum BHP
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 250,00 zł.

Środki ochrony indywidualnej

Gogle ochronne GB028 Gogle ochronne GB028
Producent: Artmas
Cena:

18,00 zł

szt.
zobacz więcej
 Nakolanniki plastikowe ochraniacze Nakt Nakolanniki plastikowe ochraniacze Nakt
Producent: Artmas
Cena:

24,06 zł

zobacz więcej
Czapka z daszkiem z siatką Czapka z daszkiem z siatką
Cena:

13,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gogle ochronne B602 Gogle ochronne B602
Producent: Artmas
Cena:

5,90 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary ochronne B501 Okulary ochronne B501
Producent: Artmas
Cena:

5,13 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary ochronne Consorte Okulary ochronne Consorte
Producent: Silbet
Cena:

5,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary ochronne Margay CXS Okulary ochronne Margay CXS
Producent: CXS Canis
Cena:

40,50 zł

szt.
zobacz więcej

Środki ochrony indywidualnej

Na każdym stanowisku pracy, pracownik spotyka się z czynnikami, które mają określony wpływ na jego organizm. Działają ogólnie lub mogą szkodzić poszczególnym częściom ciała czy narządom zmysłu.

Do tych oddziałujących wybiórczo zaliczają się hałas, intensywne lub migające światło, ostre przedmioty, odpryski iskier lub rozgrzanych metali, spadające z wysokości ciężkie przedmioty. Zabezpieczenie przed takimi czynnikami zapewniają środki ochrony indywidualnej.

Rodzaje środków ochrony indywidualnej

Sprzęt ochrony osobistej jest zaliczany do obowiązkowego wyposażenia, jakie pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom. Jednak w przeciwieństwie do ubioru, obowiązek ten istnieje tylko w sytuacji zagrożenia negatywnym oddziaływaniem konkretnego czynnika.

Nie ma np. potrzeby zapewniania ochronników słuchu pracownikom laboratorium czy kasku i okularów ochronnych referentom w biurze.

Pod względem zakresu zabezpieczenia, środki ochrony indywidualnej dzieli się na kilka grup:

  • środki ochrony głowy – obejmują przede wszystkim kaski, hełmy i czapki zabezpieczające głowę przed uderzeniami spadających przedmiotów, osypującego się tynku, ale również przed intensywnym słońcem i promieniowaniem UV czy chłodem,
  • środki ochrony słuchu – służą do zabezpieczania narządu słuchu przed szkodliwym działaniem nadmiernego hałasu. Są to zarówno nauszniki czy hełmy przeciwhałasowe, jak i zatyczki do zastosowań doraźnych,
  • środki ochrony oczu i twarzy – w tej grupie produktów znajdują się okulary ochronne i gogle oraz maski niezbędne przy pracach ze szlifierkami, piłami i obrabiarkami. Chronią oczy i skórę twarzy przed odpryskami materiałów, drzazgami, iskrami czy drobinami agresywnych substancji chemicznych,
  • środki ochrony dróg oddechowych – to przede wszystkim maski z filtrami przeciwpyłowymi, półmaski, urządzenia filtrujące i wkłady chroniące przed wdychaniem do płuc pyłów i drobinek substancji chemicznych,
  • środki ochrony podczas pracy na wysokości – szelki, uprzęże, amortyzatory i pasy bezpieczeństwa. Chronią pracownika przed upadkiem z wysokości.

W ofercie sklepu Grapil znajduje się sprzęt ochrony osobistej z każdej z wymienionych wyżej grup. Zapewniamy środki wysokiej jakości, spełniające wymogi BHP w różnym zakresie stopnia ochrony indywidualnej. W asortymencie są czapki z daszkiem, nakolanniki ochronne, gogle, okulary, nauszniki i inne tego typu produkty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl